PH100 Profesionálny vodotesný pH-meter  

Extech PH100 ExStik Profesionálny vodotesný tester pH

PH100

PH100 je mikroprocesorom riadený, vodotesný pH tester, ktorého výhodou je plochý povrch meracej elektródy. Je ideálny na meranie pH pevných, polo-pevných a kvapalných látok (syr, pôda, voda).

Viac detailov

Na sklade

145,00 € s DPH

120,83 € bez DPH

Dvojriadkový LCD displej s bargrafom zobrazuje obe merania pH a teplotu. pH-meter je vybavený tlačidlom HOLD, ktoré slúži na "podržanie" meranej hodnoty. Tester upozorní na potrebné vykonanie kalibrácie alebo nutnú výmenu meracej elektródy. Ďaľšie funkcie ako indikátor stability, pamäť na uloženie 15 meraných hodnôt, automatická kalibrácia, automatická teplotná kompenzácia robia z tohto vodotesného zariadenia pH-meter, ktorý možno využiť v rôznych odvetviach priemyslu.

Jednoducho vymeniteľná meracia elektróda (pH/teplota).

Technické parametre

Príslušenstvo:
PH100 sa dodáva v obale s ochranným krytom meracej elektródy, 4 x 3V batériami a užívateľským manuálom.

Pre správne meranie je dôležité mať pH tester nakalibrovaný, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Výrobcovia vyzývajú k častej kalibrácii, ideálne po každom 15. meraní alebo aspoň raz za mesiac. Tento proces je jednoduchý, rýchly a väčšinou automatický, potrebujete k nemu len kalibračné roztoky (podľa potreby najčastejšie s pH7, pH4 alebo pH10). Tester pred odoslaním vždy skontrolujeme a nakalibrujeme, aby bol pripravený na okamžité merania.

Odporúčame, aby ste svoj pH tester po každom použití opláchli a uskladnili pár kvapkami roztoku do ochranného viečka (napr. VWRUR-100VWRUR-500) a tým zabránili vyschnutiu elektródy. Pri vyschnutí elektródy (po dlhej dobe nepoužívania) reaktivujte elektródu ponorením do uskladňovacieho roztoku na 24 hodín a následne kalibrujte.

Takisto je vhodné aspoň raz za 2 mesiace (pri priemyselnom použití podľa potreby aj častejšie) membránu elektródy očistiť v roztoku (napr. HI700601VWRCR-500). Ponorením elektródy do čistiaceho roztoku na nie viac ako 20 minút ju zbavíte mastnôt, nečistôt a mikroskopických častíc, ktoré membránu môžu zapchať a spôsobiť nenávratné poškodenie elektródy.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)