XS pH 5 Tester pH v kufríku

XS-ph5c

Nové testery radu 5 s vymeniteľným senzorom sú určené na meranie pH a teploty. Kufríková sada s príslušenstvom (namiesto kalibračných roztokov pH 4,00 a pH 7,00 vo fľaštičkách ako na obrázku je v balení 4 x 20 ml sáčik s pH 4,00 a 4 x 20 ml sáčik s pH 7,00. Ďalej uskladňovací roztok, čistiace vreckovky, šnúrka na zavesenie, batérie a návod).

Viac detailov

Na skladeDostupné množstvo: 9 ks.

130,00 € s DPH

108,33 € bez DPH

Testery vynikajú dobre čitateľným displejom s prehľadným členením zobrazovaných informácií a dlhou dobou prevádzky vďaka batériám. Displej má navyše farebné zobrazenie indikujúce príslušný stav prístroja. Na napájanie je možné používať ako alkalické, tak aj nabíjacie AAA batérie. Ďalšou prednosťou testerov radu 5 je to, že sú vodotesné (IP67) a plávajú na vode. 

 

Všetky testery sa dodávajú v kufríku s kalibračnými roztokmi, batériami, vreckovkami na osušenie elektród a náhradným uzáverom. Plastový uzáver je priehľadný a obsahuje rysku informujúcu užívateľa, aký objem vzorky / kalibračného roztoku má použiť.

 

Dôležité vlastnosti

  • Veľký LCD displej
  • Indikácia kalibračných roztokov použitých pri kalibrácii
  • Indikátor stability merania
  • Automatická teplotná kompenzácia
  • 1 až 3-bodová kalibrácia
  • Napájanie 4×1,5 V AAA zaisťuje dlhú dobu prevádzky
 
Rozsah merania pH -2,00 až 16,00
Rozlíšenie 0,01
Presnosť merania ±0,01 (rel.)
Automatické rozpoznanie kalibračných roztokov 5 (USA)
Počet kalibračných bodov 1 až 3
Automatické vypnutie po 8 min.
Displej LCD
Krytie IP67
Napájanie Batérie 4× 1,5 V AAA
Životnosť batérií >300 hodín
Záruka 1 rok (senzor 6 mesiacov)
Rozmery (Ø x d) 35 × 175 mm
Hmotnosť 130 g

Pre správne meranie je dôležité mať pH tester nakalibrovaný, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Výrobcovia vyzývajú k častej kalibrácii, ideálne po každom 15. meraní alebo aspoň raz za mesiac. Tento proces je jednoduchý, rýchly a väčšinou automatický, potrebujete k nemu len kalibračné roztoky (podľa potreby najčastejšie s pH7, pH4 alebo pH10). Tester pred odoslaním vždy skontrolujeme a nakalibrujeme, aby bol pripravený na okamžité merania.

Odporúčame, aby ste svoj pH tester po každom použití opláchli a uskladnili pár kvapkami roztoku do ochranného viečka (napr. VWRUR-100VWRUR-500) a tým zabránili vyschnutiu elektródy. Pri vyschnutí elektródy (po dlhej dobe nepoužívania) reaktivujte elektródu ponorením do uskladňovacieho roztoku na 24 hodín a následne kalibrujte.

Takisto je vhodné aspoň raz za 2 mesiace (pri priemyselnom použití podľa potreby aj častejšie) membránu elektródy očistiť v roztoku (napr. HI700601VWRCR-500). Ponorením elektródy do čistiaceho roztoku na nie viac ako 20 minút ju zbavíte mastnôt, nečistôt a mikroskopických častíc, ktoré membránu môžu zapchať a spôsobiť nenávratné poškodenie elektródy.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)