pH 1 Tester pH

XS-ph1

Kufríková sada vrátane náhradného uzáveru a kalibračných roztokov pH 4 a pH 7.

Viac detailov

VypredanéDostupné množstvo: 0 ks.

Produkt s požadovanými parametrami už nie je na sklade

60,00 €

60,00 € bez DPH

-10,00 €

70,00 €

Testery radu 1 so zabudovaným (nevymeniteľným) senzorom sú určené na meranie pH, vodivosti a TDS. Testery vynikajú dobre čitateľným displejom s prehľadným členením zobrazovaných informácií a dlhou dobou prevádzky vďaka batériám. Displej má navyše farebné zobrazenie indikujúce príslušný stav prístroja. Na napájanie je možné používať ako alkalické, tak aj nabíjacie AAA batérie. Ďalšou prednosťou testerov je, že sú vodotesné (IP67) a * plávajú na vode *. Všetky testery sa dodávajú v kufríku s kalibračnými roztokmi, batériami, vreckovkami na osušenie elektród a náhradným uzáverom. Plastový uzáver je priehľadný a obsahuje rysku informujúcu užívateľa, aký objem vzorky / kalibračného roztoku má použiť.

 

Dôležité vlastnosti

  • veľký LCD displej
  • indikácia kalibračných roztokov použitých pri kalibrácii
  • indikátor stability merania
  • automatická teplotná kompenzácia
  • 1 až 2-bodová kalibrácia
  • napájanie 4 × 1,5 V AAA zaisťuje dlhú dobu prevádzky
  • automatické vypnutie po 8 minútach

Pre správne meranie je dôležité mať pH tester nakalibrovaný, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Výrobcovia vyzývajú k častej kalibrácii, ideálne po každom 15. meraní alebo aspoň raz za mesiac. Tento proces je jednoduchý, rýchly a väčšinou automatický, potrebujete k nemu len kalibračné roztoky (podľa potreby najčastejšie s pH7, pH4 alebo pH10). Tester pred odoslaním vždy skontrolujeme a nakalibrujeme, aby bol pripravený na okamžité merania.

Odporúčame, aby ste svoj pH tester po každom použití opláchli a uskladnili pár kvapkami roztoku do ochranného viečka (napr. VWRUR-100VWRUR-500) a tým zabránili vyschnutiu elektródy. Pri vyschnutí elektródy (po dlhej dobe nepoužívania) reaktivujte elektródu ponorením do uskladňovacieho roztoku na 24 hodín a následne kalibrujte.

Takisto je vhodné aspoň raz za 2 mesiace (pri priemyselnom použití podľa potreby aj častejšie) membránu elektródy očistiť v roztoku (napr. HI700601VWRCR-500). Ponorením elektródy do čistiaceho roztoku na nie viac ako 20 minút ju zbavíte mastnôt, nečistôt a mikroskopických častíc, ktoré membránu môžu zapchať a spôsobiť nenávratné poškodenie elektródy.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)