SD 50 Vodotesný tester pH  

Lovibond SD 50 Vodotesný tester pH

SD50

Lovibond SD 50 pH je nový, ľahko použiteľný tester do ruky na účely merania pH a teploty. S robustným puzdrom a vodeodolným krytom je ideálnym riešením pre bazénové a kúpeľné použitie.

Viac detailov

Vieme naskladniť do 15 prac. dní

175,00 € s DPH

145,83 € bez DPH

Rozsah  pH 0-14
teplota 0-60 °C
Rozlíšenie  pH 0.01
teplota 0.1 °C
Presnosť  pH ± 0.05 pH
teplota ± 1 °C
Kalibrácia  3- bodová
Pamäť údajov  25 setov údajov s dátumom, časom, teplotou, výsledkom
 Displej  LCD, 22 x 22 mm; žlté/zelené podsvietenie
 Prevádzková teplota  0-60 °C
Životnosť batérie  >25 hodín nepretržitého používania
Automatické vypnutie

 po 8 minútach nečinnosti

Rozsah dodávky

Tester, batérie, prepravné puzdro, šnúrka, kalibračné tablety s pH 4, pH 7, pH 10 a návod na použitie

Pre správne meranie je dôležité mať pH tester nakalibrovaný, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Výrobcovia vyzývajú k častej kalibrácii, ideálne po každom 15. meraní alebo aspoň raz za mesiac. Tento proces je jednoduchý, rýchly a väčšinou automatický, potrebujete k nemu len kalibračné roztoky (podľa potreby najčastejšie s pH7, pH4 alebo pH10). Tester pred odoslaním vždy skontrolujeme a nakalibrujeme, aby bol pripravený na okamžité merania.

Odporúčame, aby ste svoj pH tester po každom použití opláchli a uskladnili pár kvapkami roztoku do ochranného viečka (napr. VWRUR-100VWRUR-500) a tým zabránili vyschnutiu elektródy. Pri vyschnutí elektródy (po dlhej dobe nepoužívania) reaktivujte elektródu ponorením do uskladňovacieho roztoku na 24 hodín a následne kalibrujte.

Takisto je vhodné aspoň raz za 2 mesiace (pri priemyselnom použití podľa potreby aj častejšie) membránu elektródy očistiť v roztoku (napr. HI700601VWRCR-500). Ponorením elektródy do čistiaceho roztoku na nie viac ako 20 minút ju zbavíte mastnôt, nečistôt a mikroskopických častíc, ktoré membránu môžu zapchať a spôsobiť nenávratné poškodenie elektródy.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)