AD100 Štandardný pH-meter  

Adwa AD100 Tester pH

AD100

Mikroprocesorom riadené pH metre AD100, ktorých výsledkom je rýchle a stabilné meranie pH hodnoty. Prístroj je vybavený automatickou teplotnou kompenzáciou, LCD displejom a funkciou automatického vypnutia po 8 minútach nečinnosti.

Viac detailov

Produkt s požadovanými parametrami už nie je na sklade

34,50 € s DPH

28,75 € bez DPH

Ideálne použitie na meranie čistej alebo iba málo znečistenej vody: pitnej, z kohútika, vzoriek vody z jazier a riek, bazénovej a dažďovej vody. Nevhodný na priemyselné použitie.

Pre správne meranie je dôležité mať pH tester nakalibrovaný, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Výrobcovia vyzývajú k častej kalibrácii, ideálne po každom 15. meraní alebo aspoň raz za mesiac. Tento proces je jednoduchý, rýchly a väčšinou automatický, potrebujete k nemu len kalibračné roztoky (podľa potreby najčastejšie s pH7, pH4 alebo pH10). Tester pred odoslaním vždy skontrolujeme a nakalibrujeme, aby bol pripravený na okamžité merania. Do ochranného viečka vložíme savú penovú látku s pár kvapkami uskladňovacieho roztoku, ktorý sa po nejakom čase môže vyzrážať a zanechať biely povlak, ktorý len opláchnete.

Odporúčame, aby ste svoj pH tester po každom použití opláchli a uskladnili pár kvapkami roztoku do ochranného viečka (napr. VWRUR-100VWRUR-500) a tým zabránili vyschnutiu elektródy. Pri vyschnutí elektródy (po dlhej dobe nepoužívania) reaktivujte elektródu ponorením do uskladňovacieho roztoku na 24 hodín a následne kalibrujte.

Takisto je vhodné aspoň raz za 2 mesiace (pri priemyselnom použití podľa potreby aj častejšie) membránu elektródy očistiť v roztoku (napr. HI700601VWRCR-500). Ponorením elektródy do čistiaceho roztoku na nie viac ako 20 minút ju zbavíte mastnôt, nečistôt a mikroskopických častíc, ktoré membránu môžu zapchať a spôsobiť nenávratné poškodenie elektródy.

Rozsah -2,0 až 16,0 pH
Rozlíšenie 0,1 pH
Presnosť ±0,1 pH
Kalibrácia automatická, 1- alebo 2-bodová
Teplotná kompenzácia automatická (0 až 50 °C)
Typ batérie 4 x 1,5 V
Životnosť batérie asi 250 hodín
Rozmery 173 x 41 x 22 mm
Hmotnosť asi 100 g
Rozsah dodávky Tester, kalibračné roztoky v sáčku (1 ks s pH4 a 1 ks s pH7), batérie a používateľská príručka

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)