Znížená cena PH-80 Vodotesný pH-meter  

HM Digital PH-80 Tester pH

PH-80

PH-80 je pH meter, ktorý je novinkou na trhu. Výrobcom zariadenia je americká spoločnosť HM Digital. Tento typ pH metra sa vyznačuje rýchlym, stabilným meraním a jednoduchou digitálnou kalibráciou.

Viac detailov

Produkt s požadovanými parametrami už nie je na sklade

51,00 € s DPH

42,50 € bez DPH

-7.27%

55,00 €  s DPH

Ideálne použitie na meranie čistej alebo iba málo znečistenej vody: pitnej, z kohútika, vzoriek vody z jazier a riek, bazénovej a dažďovej vody. Nevhodný na priemyselné použitie.

Dvojriadkový LCD displej zobrazuje obe merania pH a teplotu. pH meter je vybavený tlačidlom HOLD, ktoré slúži na "podržanie" meranej hodnoty. Ďaľšie funkcie ako automatická kalibrácia, automatická teplotná kompenzácia robia z tohto vodotesného zariadenia pH meter, ktorý možno využiť v rôznych odvetviach priemyslu.

Pre správne meranie je dôležité mať pH tester nakalibrovaný, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Výrobcovia vyzývajú k častej kalibrácii, ideálne po každom 15. meraní alebo aspoň raz za mesiac. Tento proces je jednoduchý, rýchly a väčšinou automatický, potrebujete k nemu len kalibračné roztoky (podľa potreby najčastejšie s pH7, pH4 alebo pH10). Tester pred odoslaním vždy skontrolujeme a nakalibrujeme, aby bol pripravený na okamžité merania.

Odporúčame, aby ste svoj pH tester po každom použití opláchli a uskladnili pár kvapkami roztoku do ochranného viečka (napr. VWRUR-100VWRUR-500) a tým zabránili vyschnutiu elektródy. Pri vyschnutí elektródy (po dlhej dobe nepoužívania) reaktivujte elektródu ponorením do uskladňovacieho roztoku na 24 hodín a následne kalibrujte.

Takisto je vhodné aspoň raz za 2 mesiace (pri priemyselnom použití podľa potreby aj častejšie) membránu elektródy očistiť v roztoku (napr. HI700601VWRCR-500). Ponorením elektródy do čistiaceho roztoku na nie viac ako 20 minút ju zbavíte mastnôt, nečistôt a mikroskopických častíc, ktoré membránu môžu zapchať a spôsobiť nenávratné poškodenie elektródy.

Rozsah 0 - 14 pH, 1 - 55 °C / 32 - 130 °F
Rozlíšenie 0,1 pH; 0,1 °C / °F
Presnosť +/- 0,2% pH; +/-2% °C / °F
Rozmery 15,3 x 3,2 x 1,8cm
Kalibrácia digitálna, automatická, jednobodová
Minimálne EC/TDS 10 µS / 5 ppm
Sondy sklený senzor a referenčné elektródy
Typ batérie 3 x 1,5 V gombíkové batérie (model LR44 alebo ekvivalent)
Rozmery 15,3 x 3,2 x 1,8 cm
Hmotnosť 53,9 g
Rozsah dodávky tester, batérie, kalibračný roztok s pH 7 v sáčiku, uskladňovací roztok v sáčiku, návod

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)