Adwa AD14 Tester pH/ORP s vymeniteľnou elektródou  

Adwa AD14 Tester pH/ORP s vymeniteľnou elektródou

AD14

AD14 patrí medzi najvyspelejšie mikroprocesorom riadené, vodotesné pH/ORP testery na trhu. Rýchlosť, stabilita a precíznosť charakterizujú toto zariadenie. Má jednoducho vymeniteľnú meraciu elektródu (pH/ORP/teplota).

Viac detailov

Na sklade

90,80 € s DPH

75,67 € bez DPH

Ideálne použitie na meranie čistej alebo iba málo znečistenej vody: pitnej, z kohútika, vzoriek vody z jazier a riek, bazénovej a dažďovej vody. Nevhodný na priemyselné použitie.

Dvojriadkový LCD displej zobrazuje obe merania pH alebo ORP a teplotu. Prepínanie merania pH alebo ORP sa uskutočňuje jedným potlačením tlačítka SET. Prístroj je vybavený tlačidlom HOLD, ktoré slúži na "podržanie" meranej hodnoty. Ďalšie funkcie ako indikátor stability, automatická kalibrácia, teplotná kompenzácia robia z tohto vodotesného zariadenia pH/ORP tester, ktorý možno využiť v rôznych odvetviach priemyslu.

Pre správne meranie je dôležité mať pH tester nakalibrovaný, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Výrobcovia vyzývajú k častej kalibrácii, ideálne po každom 15. meraní alebo aspoň raz za mesiac. Tento proces je jednoduchý, rýchly a väčšinou automatický, potrebujete k nemu len kalibračné roztoky (podľa potreby najčastejšie s pH7, pH4 alebo pH10). Tester pred odoslaním vždy skontrolujeme a nakalibrujeme, aby bol pripravený na okamžité merania.

Odporúčame, aby ste svoj pH tester po každom použití opláchli a uskladnili pár kvapkami roztoku do ochranného viečka (napr. VWRUR-100VWRUR-500) a tým zabránili vyschnutiu elektródy. Pri vyschnutí elektródy (po dlhej dobe nepoužívania) reaktivujte elektródu ponorením do uskladňovacieho roztoku na 24 hodín a následne kalibrujte.

Takisto je vhodné aspoň raz za 2 mesiace (pri priemyselnom použití podľa potreby aj častejšie) membránu elektródy očistiť v roztoku (napr. HI700601VWRCR-500). Ponorením elektródy do čistiaceho roztoku na nie viac ako 20 minút ju zbavíte mastnôt, nečistôt a mikroskopických častíc, ktoré membránu môžu zapchať a spôsobiť nenávratné poškodenie elektródy.

Rozsah -2,00 až 16,00 pH; ±1000 mV; -5,0 až 60 °C / 23,0 až 140,0 °F
Rozlíšenie ±0,01 pH; 1 mV; 0,1 °C / 0,1 °F
Presnosť ±0,01 pH; ±2 mV; 0,5 °C / 1 °F
Rozsah dodávky Tester, kalibračné roztoky v sáčku (1 ks s pH4 a 1 ks s pH7), batérie a používateľská príručka

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)