ERPt-111 Kombinovaná platinová ORP elektróda, plastová  

Elmetron ERPt-111 Plastová ORP elektróda, platinová

ERPt-111

ERPt-111 Kombinovaná platinová ORP elektróda, plastová.

Viac detailov

Vieme naskladniť do 10 prac. dní

172,80 € s DPH

144,00 € bez DPH

Kombinovaná ORP (redox, mV) elektróda typu ERPt-111 je určená na meranie vo vodných roztokoch. Elektróda pozostáva z meracích a referenčných polčlánkov. Meracia časť je platinový krúžok umiestnený na konci elektródy, ktorého potenciál závisí od oxidačno-redukčnej rovnováhy v meranom roztoku. Referenčná časť je Ag/AgCl v roztoku KCl nasýtenom chloridom strieborným. Kontakt so vzorkou je zabezpečený vláknovou membránou (spojom). Elektróda je pripravená na spoluprácu s pH meračmi s možnosťou merania mV a s BNC konektorom.

Môže byť použitá pri laboratórnych aj terénnych meraniach. Elektrolyt použitý v elektróde je gél, ktorý spomaľuje jej odtok. Elektróda nie je znovu naplniteľná, čo uľahčuje jej používanie a konzerváciu.

Na druhej strane nedostatok možnosti výmeny elektrolytu obmedzuje životnosť elektródy. Preto sa neodporúča používať elektródu počas kontinuálnych meraní, najmä pri vyšších teplotách alebo vyššom tlaku (napr. v potrubí). Pre takéto podmienky sa odporúča elektróda ERPt-13.

Elektróda ERPt-111 je vybavená mechanicky a chemicky odolným epoxidovým telom, dostatočne chráni meraciu časť elektródy.

Typické oblasti, v ktorých sa elektróda používa, sú: riadenie redoxného potenciálu pri chemickom alebo biologickom čistení komunálnych odpadových vôd a priemyselných odpadov, meranie kvality povrchovej vody, riadenie fermentačných procesov atď. ERPt-111 môže byť tiež použitá v laboratóriách ako indikátor koncového bodu v procese titrácie.

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE

Rozsah merania: ±2000 mV
Rozsah teploty: 0 až 60 °C
Merací polčlánok: platinový
Referenčný polčlánok: Ag/AgCl
Referenčný roztok: saturovaný KCl + AgCl
Materiál diafragmy: vlákno
Priemer elektródy: 12,0 ±0,5 mm
Dĺžka elektródy (bez káblovej časti): 120 ±5 mm
Priemer vstupu elektrolytu: 6 až 7 mm
Minimálna hĺbka ponoru: 10 mm
Maximálna hĺbka ponoru: 115 mm
Materiál elektródy: epoxy
Dĺžka kábla: 1 m
Konektor: BNC-50

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (8)