ECF-1 Vodivostná sonda, BNC konektor, 1 m  

Elmetron ECF-1 Vodivostná sonda, BNC konektor, 1 m

ECF-1

ECF-1 je sonda na ponorné alebo prietokové meranie vodivosti. Široký merací rozsah (0 až 400 mS/cm) umožňuje použitie v mnohých oblastiach. Sonda sa odporúča na meranie v odpadových vodách, kvapalinách s usadeninami, obsahujúcich mastnotu, olej, kyseliny alebo zásady, prírodnej vode, vodovodnej vode a aj na meranie vo vodných farbách.

Viac detailov

Na sklade

96,50 € s DPH

80,42 € bez DPH

Hlavnými výhodami sondy sú: presnosť, ľahké čistenie, odolnosť elektród proti korózii a prijateľná cena.

Kovové elektródy sa ľahko čistia a sú odolné voči mechanickému poškodeniu. Telo sondy je vybavené krytom elektród, ktorý sa dá ľahko odskrutkovať a elektródy vyčistiť.

Sonda spolupracuje so všetkými meračmi vodivosti vyrobenými spoločnosťou Elmetron po roku 2002. Pre kvapaliny s vodivosťou nižšou ako 10 µS/cm odporúčame použiť sondu EC-201 s konštantou K=0,1 cm-1. Európska norma EN 27888 odporúča takýto spôsob merania. Pre meranie kvapalín s vodivosťou vyššou ako 400 mS/cm ponúkame sondu EC-210 s konštantou K=10 cm-1.

V prípade meraní ultračistej vody by sa mala sonda používať iba na tento účel, nie na iné merania. Merania by sa mali vykonávať v prietoku s použitím špeciálnej prietokovej nádoby umiestnenej na sonde. Meranie bez kontaktu so vzduchom je presnejšie, pretože plyny obsiahnuté vo vzduchu môžu preniknúť do kvapaliny a výrazne zmeniť údaj. Ako doplnkové príslušenstvo ponúkame sklenenú prietokovú nádobu nasadenú na spodok elektródy. Voda preteká priamo z destilátora alebo potrubím cez ventil a cez hadicu prechádza do vstupu v spodnej časti nádoby. Kvapalina vytekajúca cez nádobu je smerovaná do kanalizačného systému alebo do inej, vami zvolenej nádoby.

Sondu je možné namontovať aj do prietokovej hlavice GPX-01, ktorá je vyrobená z plastu.

Technické špecifikácie

Rozsah 0 až 400 mS/cm
K konštanta 0,45 ± 0,05 cm-1
Teplotný rozsah 0 až 60 °C
Minimálna úroveň ponoru 30 mm
Priemer 12,0 mm ± 0,5 mm
Dĺžka 120 mm ± 5 mm
Dĺžka kábla 1 m
Materiál PVC
Konektor BNC-50

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (8)